bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13036380



*

nr 1303 6380


Skulptur

Keramik, Hund. Höjd: 28 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 januari 2020
kl 19:28:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/1 01:54:13 1      100 kr
21/1 06:54:39 2      150 kr
21/1 06:55:37 2      300 kr
25/1 16:03:27 3      250 kr
25/1 16:03:27 2      300 kr (Budbetjänt)
26/1 11:54:38 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv hund hundar hundmotiv keramik konsthantverk skulptur
  • 5106 Byst
    höjd: 38cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 20:04
  • 5703 Skål
    1800-tal, Fot i form av groda, brons, stensockel. ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 20:19
  • 5618 Skulptur
    2 st. Höjd: 8-9cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 19:47
  • 5621 Skulptur
    Afrikansk. Höjd: 45cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 20:03
  • 5153 Skulptur
    Asien, Koppar, Häger, Sent 1900-tal. Höjd: 63 cm
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 19:03
  • 5631 Skulptur
    Asien, Skädpadda, sten / träsockel. Längd: 16, höj..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 feb kl 19:43




Ladda ner broschyr