bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 13835185



*

nr 1383 5185


Skålar

2 st, Keramik, bland annat Stålhane. Diameter: 20-24 cm


Konditionsrapport: nagg

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 mars 2021
kl 18:40:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/3 14:45:40 1      100 kr
8/3 15:38:57 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
  • 5158 Skålar
    + fat, 8 + 17 delar, Porslin. Diameter: 14-15, höj..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 april kl 20:20
  • 4246 Skålar
    Ett par, Reijmyre Glasbruk. Höjd: 13cm. Diameter: ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 april kl 18:01




Ladda ner broschyr