KONST / Litografier / Serigrafi 9581038

nr 958 1038

Lucio Fontana

(1899-1968), Italien

Serigrafi, Lucio Fontana (1899-1968), Concetto Spaziale, 43/100, signerad. -65, 69x49

Lucio Fontana, italiensk målare och skulptör född 1899 i Rosario, Argentina, död 1968 i Comabbio, Italien.

Utrop:

15.000 kr

Såld:

17.500 kr

måndag 27 april 2015
kl 18:44:50

  • Klassiska
  • 27 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Lucio Fontana

Läs mer om Lucio Fontana