bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 12702263



*

nr 1270 2263


Ring

14k guld. Vikt: 9,9g ca. Ringmått: 23,5.


Utrop:

2.600 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 augusti 2019
kl 19:01:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/8 20:26:06 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
  • 7009 Buljongkoppar
    7 st, Royal Copenhagen, II-sortering. Kop. Längd: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:20
  • 9196 Byrå
    ådringsmålad, 1890-tal, Bredd: 95 cm. Djup: 50 cm,..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:41
  • 9041 Nivelleringsin..
    i trälåda, Fr J Berg, Stockholm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:47
  • 1061 Pall
    med förvaring, ek. Längd: 44. Djup: 26 cm, höjd: 3..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    30 sept kl 18:05
  • 9459 Serveringsvagn
    60/70-tal, Teak. Längd: 69-94, djup: 46 h, 63 cm
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 20:08
  • 9269 Stringhylla
    4 hyllplan. Bredd: 80 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 sept kl 18:55




Ladda ner broschyr