bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 13384372



*

nr 1338 4372


Ring

18k guld, med diamant, 1xca0,10ct, 1954, storlek: 16½. Vikt: 2g


Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 juli 2020
kl 19:45:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/7 14:08:11 1      300 kr
23/7 15:57:18 2      Vinnande bud
27/7 09:45:42 3      400 kr
27/7 09:45:42 2      450 kr (Budbetjänt)
27/7 09:54:42 3      500 kr
27/7 09:54:42 2      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 100 kr
  Göteborg 100 kr
  Helsingfors 100 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: diamant ring smycken storlek: 16½ vintage
  • 8107 Blandteknik
    Doris Olsson Ringberg, "kärlek 3". Signerad, dater..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    17 augusti kl 19:38
  • 8308 Karaff
    glas, med silvermontering. Höjd: ca 24 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    17 augusti kl 18:13
  • 8323 Ljusstakar
    ett par, silver, 1800-tal, med ingravering. Höjd: ..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    17 augusti kl 20:58
  • 8241 Ring
    14K vitguld, med briljantslipad diamant, 1xca0,37c..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    17 augusti kl 20:53
  • 6351 Ring
    18K vitguld, med briljant & navettslipade diamante..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    17 augusti kl 19:18
  • 6379 Ring
    18K vitguld, med briljantslipade diamanter, 2xca0,..//
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    17 augusti kl 18:34




Ladda ner broschyr