KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 7143366

nr 714 3366

Tore Kumlien

(1904-1976), Sverige

Pasteller, 8 st Monogramssignerade TK, (Tore Kumlien), diverse

Tore Kumlien, svensk bildkonstnär född 1904, död 1976.

Utrop:

800 kr

Såld:

650 kr

måndag 12 september 2011
kl 18:57:32

Tore Kumlien

Läs mer om Tore Kumlien