KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 9201442

nr 920 1442

Bror Kronstrand

(1875-1950), Sverige

Pastell, Bror Kronstrand (1875-1950), Porträtt, signerad. 1922, 40x30

Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

14.000 kr

måndag 27 oktober 2014
kl 20:35:19

Bror Kronstrand

Läs mer om Bror Kronstrand