KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13027057

nr 1302 7057

Emil Hellbom

(1895-1969), Sverige

Oljemålningar, 4 st, Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerade. Olja på pannå, ca 35x26 cm

Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 20 januari 2020
kl 18:57:06

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Emil Hellbom

Läs mer om Emil Hellbom