KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343387

nr 1234 3387

Wilhelm Tupy

(1875-1972), Österrike

Oljemålning, Wilhelm Tupy (1875-1972), Österrike. Torghandel vid kanal, ej ram, Signerad. Olja på duk, 36x44

Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 11 februari 2019
kl 20:01:27

7/2 16:14:15 1      150 kr
11/2 17:40:59 2      Vinnande bud

Wilhelm Tupy

Läs mer om Wilhelm Tupy