KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13581071

nr 1358 1071

Torsten Erasmie

(1940-2018), Sverige

Oljemålning, Torsten Erasmie (1940-2018), Sverige. Motiv från Toscana. Bär text "Erasmie 1984 Toscana a tergo. Signerad. Olja på duk, 32x 39 cm

Torsten Erasmie, svensk bildkonstnär född 1940, död 2018.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 2 november 2020
kl 19:11:11

Torsten Erasmie

Läs mer om Torsten Erasmie