bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343013



*

nr 1234 3013


Tore Wideryd

(1908-1992), Sverige


Oljemålning, Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. "Vallonflicka". Olja på duk, 55x29 cm


Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:47:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/2 02:29:35 1      500 kr
11/2 12:12:12 1      Vinnande bud
11/2 18:44:41 2      1.000 kr
11/2 18:44:41 1      1.100 kr (Budbetjänt)
11/2 19:42:24 2      1.200 kr
11/2 19:42:24 1      Vinnande bud (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Tore Wideryd

Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Tore Wideryd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd
  • 7579 Oljemålning
    Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Stilleben. Sign..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 sept kl 18:48




Ladda ner broschyr