KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12767147

nr 1276 7147

Stig Jonzon

(1913-1987), Sverige

Oljemålning, Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. "Öland". Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm

Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 23 september 2019
kl 19:40:36

18/9 21:50:38 1      Vinnande bud

Stig Jonzon

Läs mer om Stig Jonzon