KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411023

nr 1241 1023

Simone de Dardel

(1913-1996), Sverige

Oljemålning, Simone de Dardel (1913-1996), Sverige. "Kvällsskymning". Signerad, daterad 1964. Olja på pannå, 26x34 cm

Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.

Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

måndag 18 mars 2019
kl 19:33:33

Simone de Dardel

Läs mer om Simone de Dardel