KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591572

nr 1359 1572

Anders Radhe

(1940-2006), Sverige

Oljemålning, Anders Radhe (1940-2006), Sverige. Kustmotiv från Lanzarote. Signerad. Olja på duk, 32x40cm

Anders Radhe, svensk bildkonstnär född 1940, död 2006.

måndag 9 november 2020
kl 18:13:44

Anders Radhe

Läs mer om Anders Radhe