KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12803036

nr 1280 3036

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Motiv från Halland. Signerad. Olja på duk, 60x100 cm

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 7 oktober 2019
kl 18:20:47

7/10 18:13:22 1      1.600 kr
7/10 18:15:47 2      Vinnande bud

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson