bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12793036



*

nr 1279 3036


Severin Nilson

(1846-1918), Sverige


Oljemålning, Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Motiv från Halland. Signerad. Olja på duk, 60x100 cm


Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

2.600 kr - 3.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 21:59:52)
Uppdatera
Visning

fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9


Auktionen
avslutas:

måndag 30 september kl 18:48:14


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Läs mer om Klassiska

  • Konstnär/Designer

Severin Nilson

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Läs mer om Severin Nilson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: halland olja olja på duk oljemålning oljemålningar severin nilson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3017 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Holland, Herreman med hund, ej sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:48
  • 3020 Oljemålning
    1600-1700-tal, Romulus & Remus, efter Peter Paul R..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:20
  • 3019 Oljemålning
    1600-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 103x81 cm
    Aktuellt bud: 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:17
  • 7299 Oljemålning
    1700-tal, Landskap med ruin. Olja på duk, 39x31 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:01
  • 7416 Oljemålning
    2 st, Kattgränd, Södermalm, Stockholm. Signerad. O..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 20:09
  • 7455 Oljemålning
    4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 20:08




Ladda ner broschyr