KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636228

nr 1363 6228

Sascha Bolin

(1889-1967), Sverige

Oljemålning, Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. Landskap med hus. Signerad, daterad -63. Olja på duk, 37x45 cm

Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 30 november 2020
kl 19:03:36

24/11 20:54:38 1      Vinnande bud

Sascha Bolin

Läs mer om Sascha Bolin