KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636230

nr 1363 6230

Sascha Bolin

(1889-1967), Sverige

Oljemålning, Sascha Bolin (1889-1967), Sverige. "Gammal Bebyggelse". Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 42x50 cm

Konditionsrapport: slitage

Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 30 november 2020
kl 19:45:07

Sascha Bolin

Läs mer om Sascha Bolin