KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354489

nr 1235 4489

Rudolf Gowenius

(1896-1960), Sverige

Oljemålning, Rudolf Gowenius (1896-1960), Sverige. Kvinnor. Signerad. Olja på duk, 32x23

Rudolf Gowenius, född 1896 i Piteå, död 1960, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 februari 2019
kl 18:56:32

18/2 18:06:00 1      Vinnande bud

Rudolf Gowenius

Läs mer om Rudolf Gowenius