KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13036405

nr 1303 6405

Ruben Nilsson

(1893-1971), Sverige

Oljemålning, Ruben Nilsson (1893-1971), Sverige. Signerad, Fiskare. Olja på pannå, 61x50 cm

Ruben Nilsson, svensk målare, plåtslagare och visdiktare, född i Stockholm 1893, död i Sundbyberg 1971.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 januari 2020
kl 20:08:52

21/1 15:57:36 1      Vinnande bud
27/1 19:48:42 1      Vinnande bud

Ruben Nilsson

Läs mer om Ruben Nilsson