KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13035199

nr 1303 5199

Ragnar Alyre

(1894-1975), Sverige

Oljemålning, Ragnar Alyre (1894-1975), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 40x30 cm

Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 27 januari 2020
kl 18:05:10

21/1 08:25:13 1      Vinnande bud

Ragnar Alyre

Läs mer om Ragnar Alyre