KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13055244

nr 1305 5244

Ragnar Alyre

(1894-1975), Sverige

Oljemålning, Ragnar Alyre (1894-1975), Sverige. Signerad, daterad 1930, Landskap. Olja på duk, 84x67 cm

Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 3 februari 2020
kl 19:26:12

3/2 19:20:38 1      Vinnande bud

Ragnar Alyre

Läs mer om Ragnar Alyre