KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13059015

nr 1305 9015

Pieter Frederik van Os

(1808-1892), Holland

Oljemålning, Pieter Frederik van Os (1808-1892), Holland. Jaktmotiv. Signerad. Olja på duk, 41x61 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Pieter Frederik van Os, målare född i Amsterdam 1808, död 1892.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 3 februari 2020
kl 18:58:07

3/2 18:29:31 1      Vinnande bud

Pieter Frederik van Os

Läs mer om Pieter Frederik van Os