KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13526406

nr 1352 6406

Peter Schou

(1844-1914), Danmark

Oljemålning, Peter Schou (1844-1914), Danmark. Landskap med vilande kvinna. Ej signerad, stämpel a tergo Peter Schou dödsboauktion 1935. Olja på duk, 50x43 cm

Peter Schou, dansk målare född 1844, död 1914 .

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 5 oktober 2020
kl 18:25:25

5/10 10:27:20 1      Vinnande bud

Peter Schou

Läs mer om Peter Schou