KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12793014

nr 1279 3014

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Oljemålning, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Korsjö", 1935, signerad. Olja på pannå, 46x64 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 30 september 2019
kl 18:59:17

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman