KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12793007

nr 1279 3007

Olle Bonniér

(1925-2016), Sverige

Oljemålning, Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, daterad -58, "Nordisk skiss". Olja på pannå, 30x40 cm

Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

7.200 kr

måndag 30 september 2019
kl 20:35:46

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Olle Bonniér

Läs mer om Olle Bonniér