KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13027046

nr 1302 7046

Nils Tydén

(1889-1976), Sverige

Oljemålning, Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Vinter vid Skeppsbron. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm

Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 20 januari 2020
kl 19:17:56

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Nils Tydén

Läs mer om Nils Tydén