KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12756466

nr 1275 6466

Maurice Moberg

(f. 1923), Sverige

Oljemålning, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. "En frostig vinterdag", Signerad. Olja på duk, 67x73 cm

Konditionsrapport: färgbortfall

Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 september 2019
kl 18:01:11

15/9 22:37:56 1      Vinnande bud

Maurice Moberg

Läs mer om Maurice Moberg