KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13591353
*
nr 1359 1353
Matsola Burman
(1925-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad a tergo, "Sandsaga". Olja på duk, 65x64cm
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 19:24:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 08:09:59
1
1.000 kr
9/11 18:51:31
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Matsola Burman
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.
Läs mer om Matsola Burman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matsola burman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48
*
Matsola Burman
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.
Läs mer om Matsola Burman
nr 1359 1353
Matsola Burman
(1925-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad a tergo, "Sandsaga". Olja på duk, 65x64cm
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/11 08:09:59 | 1 | 1.000 kr |
| 9/11 18:51:31 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Matsola Burman
Matsola Burman, svensk bildkonstnär född 1925, död 2008.Läs mer om Matsola Burman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matsola burman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48



