KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13058312

nr 1305 8312

Martin Åberg

(1888-1946), Sverige

Oljemålning, Martin Åberg (1888-1946), Sverige. Signerad, år 1940. Olja på duk, 53x63cm

Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 3 februari 2020
kl 20:51:50

Martin Åberg

Läs mer om Martin Åberg