KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12658023
*
nr 1265 8023
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, "September Hund" signerad. Olja på duk, 46x35 cm
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
10.000 kr
Såld:
11.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 20:05:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/7 09:58:51
1
7.000 kr
13/7 14:10:43
2
10.000 kr
15/7 15:58:42
3
7.800 kr
15/7 15:58:42
2
8.000 kr (Budbetjänt)
15/7 19:23:50
4
8.200 kr
15/7 19:23:50
2
8.400 kr (Budbetjänt)
15/7 19:57:04
5
10.000 kr
15/7 19:57:04
2
10.000 kr (Budbetjänt)
15/7 19:58:16
5
Vinnande bud
15/7 20:00:28
2
11.000 kr
15/7 20:00:28
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: madeleine pyk olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
nr 1265 8023
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, "September Hund" signerad. Olja på duk, 46x35 cm
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 10.000 kr |
| Såld: | 11.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/7 09:58:51 | 1 | 7.000 kr |
| 13/7 14:10:43 | 2 | 10.000 kr |
| 15/7 15:58:42 | 3 | 7.800 kr |
| 15/7 15:58:42 | 2 | 8.000 kr (Budbetjänt) |
| 15/7 19:23:50 | 4 | 8.200 kr |
| 15/7 19:23:50 | 2 | 8.400 kr (Budbetjänt) |
| 15/7 19:57:04 | 5 | 10.000 kr |
| 15/7 19:57:04 | 2 | 10.000 kr (Budbetjänt) |
| 15/7 19:58:16 | 5 | Vinnande bud |
| 15/7 20:00:28 | 2 | 11.000 kr |
| 15/7 20:00:28 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: madeleine pyk olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31



