KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343313

nr 1234 3313

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Oljemålning, Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Skog, signerad. Olja på duk, 45x37 cm

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 11 februari 2019
kl 20:43:49

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors