KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12599405

nr 1259 9405

Lauri Nila

(1898-1983), Finland

Oljemålning, Lauri Nila (1898-1983), Finland. Segelbåt, Signerad. Olja på pannå, 18x23 ca

Lauri Nila, finländsk bildkonstnär född 1898, död 1983.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 3 juni 2019
kl 18:42:02

3/6 16:40:07 1      Vinnande bud

Lauri Nila

Läs mer om Lauri Nila