KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12846153

nr 1284 6153

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Sydländskmotiv. Signerad. Olja på pannå, 14x26cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 18:35:56

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman