KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13016012

nr 1301 6012

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Rosförsäljerska. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 20 januari 2020
kl 19:52:46

15/1 20:14:48 1      Vinnande bud

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman