KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12846152

nr 1284 6152

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Olja på pannå. Signerad, 51x16,5cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 18:33:47

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman