bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12645234



*

nr 1264 5234


Lars Norrman

(1915-1979), Sverige


Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Olja på pannå, 12x19 cm


Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 juli 2019
kl 18:51:52


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/7 14:21:51 1      100 kr
10/7 18:47:40 2      150 kr
13/7 14:54:48 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Lars Norrman

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Lars Norrman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2209 Akvarell
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Flicka, "Amazon..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    13 juli kl 19:57




Ladda ner broschyr