KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12755354

nr 1275 5354

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Modell. Olja på pannå, signerad. 55x74 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 16 september 2019
kl 19:07:34

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman