KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12599105

nr 1259 9105

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Fiskebåt på land, signerad. Olja på pannå, 14x25 cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 3 juni 2019
kl 18:32:04

1/6 09:26:15 1      300 kr
3/6 18:25:15 2      Vinnande bud

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman