KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343311

nr 1234 3311

Karl Bergman

(1891-1965), Sverige

Oljemålning, Karl Bergman (1891-1965), Sverige. Tallar. Olja på duk, signerad. 58x100

Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 11 februari 2019
kl 20:38:48

8/2 13:36:32 1      Vinnande bud

Karl Bergman

Läs mer om Karl Bergman