KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769031

nr 1276 9031

Johannes Ravn

(1922-1991), Norge

Oljemålning, 2 st, Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv. Signerade. Olja på duk, 23x32 respektive 40x32cm

Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 23 september 2019
kl 20:32:16

Johannes Ravn

Läs mer om Johannes Ravn