KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13095260

nr 1309 5260

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Oljemålning, Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Figurer. Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 60x79 cm

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 24 februari 2020
kl 20:07:30

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko