KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12342097

nr 1234 2097

Jan B Pospisil

(1898-1968), Sverige

Oljemålning, Jan B Pospisil (1898-1968), Sverige. Båt på fjärd, signerad. Olja på duk, 37x54

Konditionsrapport: skadad ram

Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 11 februari 2019
kl 18:20:35

Jan B Pospisil

Läs mer om Jan B Pospisil