KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13027035

nr 1302 7035

Harald Garmland

(1904-1985), Sverige

Oljemålning, Harald Garmland (1904-1985), Sverige. Stockholmsmotiv mot söder, Signerad, 1942. Olja på duk, 45x36

Harald Garmland, född i Katrineholm 1904, död 1985, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 20 januari 2020
kl 20:02:34

20/1 19:56:33 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Harald Garmland

Läs mer om Harald Garmland