bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7314318



*

nr 731 4318


Gunnel Liljefors

(f. 1941), Sverige


Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad


Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 december 2011
kl 18:02:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/12 17:23:10 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Gunnel Liljefors

Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.

Läs mer om Gunnel Liljefors
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8138 Oljemålning
    2 st. H Österberg, landskap. Signerad. Olja på duk..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 feb kl 20:05
  • 1141 Oljemålning
    Alvar Hård (f. 1918), Sverige. Mallorca, signerad...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 feb kl 19:33
  • 1140 Oljemålning
    Alvar Hård (f. 1918), Sverige. Trav, signerad. Olj..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 feb kl 18:59
  • 9029 Oljemålning
    Anders Monsen Askevold (1834-1900), Norge. Kor vid..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 feb kl 20:32
  • 8279 Oljemålning
    Andreas Singdahlsen (1855-1947), Norge, kopia efte..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 feb kl 20:29
  • 8276 Oljemålning
    Ann-Mari Åfeldt (1924-2019), Sverige. Signerad, da..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 feb kl 20:22




Ladda ner broschyr