bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7314318



*

nr 731 4318


Gunnel Liljefors

(f. 1941), Sverige


Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad


Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 december 2011
kl 18:02:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/12 17:23:10 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Gunnel Liljefors

Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.

Läs mer om Gunnel Liljefors
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2236 Akryl
    2 st. Alfred Wysocki. Gatumotiv. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 augusti kl 19:04
  • 2343 Akryl
    Jan-Inge Johansson, komposition, monogramsignatur...//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 augusti kl 20:44
  • 4017 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Religiöst motiv. Olja på duk, 74x5..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 augusti kl 18:19
  • 3012 Oljemålning
    A Sund, 1945, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 45x3..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 augusti kl 18:09
  • 3061 Oljemålning
    Aisa Michaljova, Af Chapman in the night, signerad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 augusti kl 20:12
  • 2141 Oljemålning
    Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige. "Karn..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 augusti kl 19:53




Ladda ner broschyr