KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7314318
*
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 18:02:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 17:23:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/12 17:23:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i SollefteÃ¥ 1941.Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



