KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12342299
nr 1234 2299
Gunnar Ruda
(1887-1948), Sverige
Oljemålning, Gunnar Ruda (1887-1948), Bymotiv. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 37x54
Gunnar Ruda, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 februari 2019
kl 18:27:39
11/2 18:17:06