bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12793012



*

nr 1279 3012


Gunnar Hållander

(1915-1980), Sverige


Oljemålning, Gunnar Hållander (1915-1980), Sverige. "Gröna äpplen". Monogramsignerad. Olja på duk, 21x34 cm


Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.

Följerätt

Ja

Utrop:

3.000 kr - 4.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 16:27:17)
Uppdatera
Visning

fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9


Auktionen
avslutas:

måndag 30 september kl 19:54:17


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Läs mer om Klassiska

  • Konstnär/Designer

Gunnar Hållander

Gunnar Hållander, svensk målare och grafiker född 1915 i Örnsköldsvik, död 1980.

Läs mer om Gunnar Hållander
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar hållander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3017 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Holland, Herreman med hund, ej sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 sept kl 20:48
  • 3020 Oljemålning
    1600-1700-tal, Romulus & Remus, efter Peter Paul R..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 sept kl 20:20
  • 3019 Oljemålning
    1600-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 103x81 cm
    Aktuellt bud: 14.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 sept kl 20:17
  • 7299 Oljemålning
    1700-tal, Landskap med ruin. Olja på duk, 39x31 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 sept kl 18:15
  • 9031 Oljemålning
    2 st, Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 sept kl 20:28
  • 9029 Oljemålning
    2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 sept kl 18:03




Ladda ner broschyr