bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344120



*

nr 934 4120


Gösta Ydström

(1861-1952), Sverige


Oljemålning, Gösta Ydström (1861-1952), Rovfåglar, 66x55


Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 20:08:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/1 12:47:52 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion

  • Konstnär/Designer

Gösta Ydström

Gösta Ydström, svensk målare född 1861, död 1952.

Läs mer om Gösta Ydström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta ydström olja oljemålning oljemålningar rovfåglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9330 Oljemålning
    A. Dahl, skogsmotiv. Signerad, 1920. Olja på duk, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 18:51
  • 9327 Oljemålning
    Albert Handell, "Winter problems". Signerad, dater..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 18:42
  • 9342 Oljemålning
    Alfred Bergström (1869-1930), Sverige. Tillskriven..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 19:19
  • 9009 Oljemålning
    Anny Rouschop (f. 1929), Nederländerna. Signerad. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 19:51
  • 2011 Oljemålning
    Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Vickaby. Signer..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 18:35
  • 9215 Oljemålning
    Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige. Landska..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    16 december kl 19:41




Ladda ner broschyr