KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13601098

nr 1360 1098

Gideon Börje

(1891-1965), Sverige

Oljemålning, Gideon Börje (1891-1965), Sverige. "Den gamla gården". Signerad. Olja på duk, 64x81cm

Konditionsrapport: dukskada

Gideon Börje, svensk målare född i Stockholm 1891, död i Simrishamn 1965.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 16 november 2020
kl 18:23:48

16/11 15:17:53 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Gideon Börje

Läs mer om Gideon Börje