KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038246

nr 1303 8246

Georg Fischhof

(1859-1914), Österrike

Oljemålning, Georg Fischhof (1859-1914), Österrike. Italienskt kustlandskap. Signerad A L Terni (pseudonym för Georg Fischhof), Olja på duk, 54x68 cm

Konditionsrapport: lagad duk

Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 27 januari 2020
kl 19:45:13

22/1 11:43:46 1      Vinnande bud

Georg Fischhof

Läs mer om Georg Fischhof