KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12684482
*
nr 1268 4482
Fanny Klingbom
(1861-1926), Sverige
Oljemålning, Danviken. Signerad, daterad 1915. Olja på duk, 55x76 cm
Fanny Klingbom, född Sundberg. Svensk bildkonstnär född 1861, död 1926.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 augusti 2019
kl 18:39:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 19:34:36
1
100 kr
12/8 12:47:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fanny Klingbom
Fanny Klingbom, född Sundberg. Svensk bildkonstnär född 1861, död 1926.
Läs mer om Fanny Klingbom
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danviken fanny klingbom olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Fanny Klingbom
Fanny Klingbom, född Sundberg. Svensk bildkonstnär född 1861, död 1926.
Läs mer om Fanny Klingbom
nr 1268 4482
Fanny Klingbom
(1861-1926), Sverige
Oljemålning, Danviken. Signerad, daterad 1915. Olja på duk, 55x76 cm
Fanny Klingbom, född Sundberg. Svensk bildkonstnär född 1861, död 1926.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/8 19:34:36 | 1 | 100 kr |
| 12/8 12:47:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fanny Klingbom
Fanny Klingbom, född Sundberg. Svensk bildkonstnär född 1861, död 1926.Läs mer om Fanny Klingbom
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danviken fanny klingbom olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



